Przytulanie się do drzew – drzewoterapia

Przytulanie się do drzew - drzewoterapia

Przytulanie się do drzew, zwane też drzewoterapią lub drzewolecznictwem, to popularna praktyka wśród wszystkich miłośników przyrody i naturalnych metod leczenia. Przytulanie się do drzew pozwala poczuć niezwykłą jedność z otaczającym światem, zaczerpnąć siły i energii do wyzwań dnia codziennego oraz zmobilizować organizm do samoleczenia. Oczywiście drzewolecznictwo, podobnie jak inne terapie naturalne, nie powinno całkowicie zastąpić medycyny konwencjonalnej, może jednak stanowić wsparcie w procesie leczenia.

Co należy do największych atutów drzewoterapii?

Metoda ta jest przede wszystkim całkowicie bezpieczna, korzystając z niej, z pewnością sobie nie zaszkodzimy. Przytulać się do drzew może każdy, począwszy od małych dzieci, po osoby dorosłe.

Przytulanie się do brzozy

Brzoza to wspaniałe drzewo, którego wartość doceniali już nasi przodkowie, wykorzystując jej liście do naparów leczniczych oraz sok, do wzmocnienia się po zimie. Sok z brzozy pozyskiwany w marcu, to prawdziwa skarbnica witamin i minerałów, które wzmacniają odporność i pomagają zwalczać choroby oraz stany zapalne rozwijające się w ciele. Brzoza może przydać się nam jednak również w inny sposób. Przytulanie się do tego drzewa łagodzi stres i ładuje organizm porcją energii i sił witalnych. Przytulanie się do brzozy, zalecane jest osobom cierpiącym na chroniczne przemęczenie, stany lękowe oraz długotrwale obniżony nastrój i depresję. Nie tylko brzoza ma zbawienne działanie na ludzki organizm i psychikę,

Drzewoterapia

Jedną z największych zalet drzewoterapii jest jej dostępność. Z drzewami mamy styczność wszędzie. Własna działka, ogród, las, park wszędzie tam rosną te wspaniałe dowody potęgi natury. Codzienne spacery i przytulanie się do drzew, mogą przynieść spektakularne efekty w leczeniu wielu chorób, również otyłości! Jak to możliwe? Jedność z naturą, jaką czujemy w momencie, gdy czule obejmujemy drzewo, wpływa na obniżenie poziomu stresu, co z kolei pozytywnie oddziałuje na metabolizm.

Do jakich drzew oprócz brzozy warto się przytulać, i w jakim celu?

  • Akacja – bliski kontakt z tym drzewem, daje zastrzyk energii oraz poprawia jakość snu i kreatywność. Akacja pobudza umysł do działania i wspiera koncentrację.
  • Buk – czarne myśli, uczucie lęku, obsesyjny strach przed starością i przemijaniem, to wszystko rozproszy się, w momencie bliskiego kontaktu z bukiem, drzewem optymistów! Buk działa nie tylko na ludzką psychikę, ale też na organizm! Przytulanie się do tego drzewa wspiera ciało w walce z chorobami gardła oraz nerek, wspiera też pracę serca.
  • Czeremcha – drzewo, któremu przypisywane są iście magiczne właściwości. Przytulanie się do niego polecane jest osobom, pragnącym szczerej i prawdziwej miłości lub poprawy relacji z partnerem. Czeremcha pomaga otworzyć się na nowe i przyjąć wszystko, z czym wiąże się głębokie uczucie.

W celu wypróbowania drzewoterapii i jej skuteczności warto regularnie chadzać na długie spacery, które dodatkowo dotlenią organizm i pomogą utrzymać szczupłą sylwetkę.