Jak usunąć plamy ze skóry ekologicznej?

Jak usunąć plamy ze skóry ekologicznej?

Eko skóra na dobre zagościła w naszych domach, materiał ten cieszy się coraz większą popularnością z wielu względów. Skóra ekologiczna jest przyjazna środowisku, a przy tym nie różni się wyglądem i fakturą od skóry naturalnej. Jedyna różnica jest w sposobie czyszczenia. Eko skóra wymaga specjalnego traktowania, by mogła posłużyć przez wiele lat w niezmienionym stanie.

Eko skóra – czym konserwować?

Mając w domu mebel kryty eko skórą, musimy zadbać o odpowiednią konserwację, by przedłużyć jego żywotność. Po każdym czyszczeniu mebel z eko skóry należy zaimpregnować, by zapobiec jego zniszczeniu. Do konserwacji skóry ekologicznej przeznaczone są specjalne preparaty, występujące najczęściej w formie sprayu.

Jak prać kurtkę ze skóry ekologicznej?

Eko skóra to nie tylko meble, ale też ubrania! Materiał ten najczęściej wykorzystywany jest do produkcji odzieży wierzchniej. Kurtki z eko skóry to modne dodatki do wielu stylizacji, a wyglądem nie różnią się od swoich odpowiedników ze skóry prawdziwej. Wersja eko wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji. Kurtki ze skóry ekologicznej nie można prać w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Pralka, proszki do prania i silne detergenty uszkodzą powierzchnię kurtki. Materiał najlepiej czyścić ściereczką namoczoną w wodzie z mydłem.

Jak prać spodnie z eko skóry?

Najczęstszym przykładem zastosowania skóry ekologicznej do tworzenia ubrań, są kurtki. Materiał ten bywa wykorzystywany również do produkcji spodni. Wiemy już, jak prać kurtkę ze skóry ekologicznej, jak to wygląda w przypadku spodni? Spodni również nie można prać w pralce,  dozwolone jest wyłącznie pranie ręczne, przy użyciu łagodnych środków czyszczących. Jeśli nie wiesz, czym wyczyścić kanapę ze sztucznej skóry, to podobnie, jak w przypadku kurtki i spodni, dobrym rozwiązaniem jest rozpuszczone w wodzie szare mydło i delikatna ściereczka.

Jak dbać o ekoskórę, by służyła nam, jak najdłużej?

Przede wszystkim trzeba stosować się, do ogólnie przyjętych zasad, jeśli chodzi o pranie i czyszczenie ubrań i mebli z tego materiału. Jakie zagrożenia czyhają na akcesoria z ekoskóry? Najczęstszym uszkodzeniem są odbarwienia, plamy lub pęknięcia. Czy eko skóra się rozciąga? Materiał ten nie jest rozciągliwy i nie zmienia swojego pierwotnego kształtu, jedyne co może go spotkać to uszkodzenia struktury na skutek kontaktu ze słońcem, silnymi detergentami lub nieodpowiednie przechowywanie. Usuwanie plam ze skóry ekologicznej wbrew pozorom nie jest trudne, musimy do tego użyć jednak innych środków niż w przypadku skóry prawdziwej.

Czego jeszcze nie wiemy, jeśli chodzi o czyszczenie ekoskóry?

Przebarwienia na materiale powstają poprzez nieumiejętne usuwanie plam oraz stosowanie zbyt silnych środków czyszczących. Odbarwień zazwyczaj nie da się już usunąć, dlatego podczas czyszczenia skóry ekologicznej, warto zachować ostrożność.

Jak usunąć tłuste plamy z eko skóry?

W przypadku plam z tłuszczu woda z mydłem może okazać się niewystarczająca. Jaki inny środek myjący można zastosować do skóry ekologicznej poplamionej tłuszczem? Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze specjalistycznych preparatów. Jeśli chodzi o domowe sposoby na tłuste plamy na eko skórze, to najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z płynu do naczyń.

Jak usunąć długopis ze skóry ekologicznej?

Czyszczenie eko skóry z długopisu wymaga sporej ostrożności. Zbyt mocne pocieranie powierzchni, użycie nieodpowiedniego środka, to wszystko może prowadzić do powstania trwałych przebarwień lub do uszkodzenia struktury materiału. Plamy z atramentu na skórze nie wyglądają estetycznie, dlatego należy się ich natychmiast pozbyć, warto jednak działać przemyślanie. Usuwanie plam z długopisu ze skóry ekologicznej najlepiej przeprowadzić, wykorzystując do tego specjalne środki czyszczące. Nie zaleca się używania gąbek, ponieważ nadmiernie absorbują one wodę, a skóra ekologiczna nie powinna mieć zbyt dużego kontaktu z wilgocią.

Jak zmyć długopis ze skóry ekologicznej domowym sposobem, nie uszkadzając przy tym mebla lub ubrania?

Jeśli nie posiadamy specjalnego preparatu, a plamy z długopisu na skórze ekologicznej są rozległe i wymagają natychmiastowego usunięcia, to warto wykorzystać zbawienną moc zwykłego, szarego mydła. Środek ten jest bardzo uniwersalny, przez co można użyć go niemal do wszystkiego. Odrobinę mydła należy rozpuścić w wodzie i tak przygotowaną mieszanką delikatnie pocierać miejsce zabrudzenia.

Wiemy już, czym wyczyścić ekoskórę z długopisu, pozostaje pytanie, jakiego akcesorium użyć do czyszczenia? Skóra ekologiczna powinna mieć, jak najmniejszy kontakt z wilgocią. Czyszcząc ekoskórę należy zadbać o to, by na jej powierzchni nie pozostawić wody. Najlepiej zrezygnować z gąbek, a do czyszczenia użyć miękkich ściereczek. Ważny jest również sposób czyszczenia. Niewskazane jest bardzo mocne pocieranie. Namoczoną w wodzie z mydłem lub specjalnym preparacie ściereczkę, najlepiej przyłożyć do zabrudzenia i poczekać aż plama się trochę rozpuści.