BIO – co to znaczy?

BIO – co to znaczy?

Świadomość społeczna dotycząca zdrowego stylu życia wciąż wzrasta. Jemy więcej warzyw i owoców, staramy się uprawiać sport i w miarę możliwości dbać o środowisko, mimo tego dla wielu osób nadal tajemnicze jest określenie BIO. Co to znaczy? Termin BIO można znaleźć na opakowaniach i etykietach wielu produktów spożywczych. Zarówno warzywo, owoc, jak i mięso, czy nabiał, może być oznaczone, jako BIO. Określenie to oznacza, że dany produkt jest naturalny i ekologiczny.

Co to znaczy BIO?

Produkty ze znaczkiem BIO na etykiecie, muszą spełniać określone normy. Warzywa i owoce BIO nie mogą zawierać zbyt wielu pozostałości po nawozach i opryskach. Mięso i nabiał oznaczone jako BIO powinny pochodzić od zwierząt hodowanych na wolnych wybiegach, karmionych wartościowymi i naturalnymi paszami. Produkty BIO są zdrowe i przyjazne środowisku, szczególnie warto zwrócić uwagę na mięso, czy produkty mleczne oznaczone jako BIO, EKO, czy Organic. Ekologiczne mięso lub nabiał pochodzą od zwierząt hodowanych w przyjaznym środowisku, na wolnych wybiegach, w warunkach zbliżonych do zwykłych, małych gospodarstw wiejskich, które produkują żywność na własny użytek.

Co to są tworzywa biodegradowalne?

Życie w zgodzie z naturą, to nie tylko zjadanie zdrowej żywności, oznaczonej, jako BIO. Co to znaczy żyć ekologicznie? Styl życia według modelu EKO, zakłada przede wszystkim troskę o dobro naszego środowiska. Gleba i powietrze, które służą wspólnemu dobru wszystkich ludzi żyjących na ziemi, codziennie narażone są na zanieczyszczenia spalinami, czy nieekologicznymi surowcami, takimi jak plastik. Coraz więcej firm wytwarza jednak przyjazne planecie opakowania, które po zużyciu zamieniają się w biomasę, która w żaden sposób nie szkodzi środowisku. Co to są tworzywa biodegradowalne? Tworzywa te powstają z naturalnych materiałów. Wśród tworzyw biodegradowalnych wyróżnia się między innymi celulozę pochodzącą ze ścieru drzewnego.

Co to znaczy biodegradowalny?

Co to są tworzywa biodegradowalne? Czy opakowania bio są przyjazne środowisku? Pudełka i reklamówki z tworzyw biodegradowalnych, to z pewnością o wiele lepsze rozwiązanie niż reklamówki foliowe i pudełka z kartonów. Opakowania biodegradowalne w trakcie rozkładu nie zanieczyszczają środowiska, wręcz przeciwnie, zamieniając się w biomasę. mogą posłużyć, jako wartościowy kompost do roślin. Co to znaczy biodegradowalny? Termin ten oznacza, że dany surowiec został stworzony z polimerów, jakie na co dzień, naturalnie można spotkać w przyrodzie. Większość z produktów biodegradowalnych nadaje się do kompostowania, co oznacza, że po zużyciu można wyrzucić je do przydomowego kompostownika lub zakopać, bez obaw o to, że będą rozkładać się przez następnych kilkaset lat, uwalniając jednocześnie do ziemi szkodliwe, chemiczne substancje. Produkty biodegradowalne to dobra alternatywa dla znanych nam dotąd reklamówek foliowych, różnego typu plastików, czy opakowań kartonowych. Zmniejszenie zużycia plastiku pozytywnie wpłynie na poziom czystości gleby i wód.